הקלטות שטח
לא רבים יודעים, אבל אולפני אשל החלו את דרכם דווקא בהקלטות שטח (הקלטות חוץ, כמו שקראנו להן אז, בשלהי שנות השישים) לפני שהוקמו אולפני הקלטה מסחריים השתמשנו בחללים אקוסטיים – אולמות ריקים מקהל – כדי להקליט את ראשוני תקליטי אריך הנגן. גם אחרי סיום בניית האולפן בסוף שנות השישים המשכנו להקליט הופעות חיות: הופעות בידור וסאטירה, הרכבי ג'אז, אמנים זרים שבאו לביקור (דון מקלין, לאונרד כהן, ריי צ'ארלס), וגם תזמורות סימפוניות גדולות שהאולפן היה צר מלהכילן...

                הקלטת שטח -שנות השישים. מאיר עומד על הבמה

 

 
כיום, אולפני אשל מתמחים בהקלטות שטח של הרכבים קטנים ובינוניים, מקהלות ותזמורות קאמריות וסימפוניות. צברנו ניסיון רב בהקלטות שטח דיגיטליות רב-ערוציות, החל מרסיטלים של פסנתר וקול ועד לתזמורות מלאות של יותר מ-100 נגנים.

       ארבע עשר קונדנסרים אל מול תזמורת חיפה

האולפן הנייד שלנו בנוי סביב מערכת הקלטת כונן מתוצרת Soundscape (מקבילה למערכות שבאולפננו) ובקדם-מגברים משובחים מתוצרת focusrite . מערכת ההקלטה והציוד הנלווה מזוודים במארזים נגללים, מתניידים בקלות ואינם תופסים מקום רב.
לרשותנו מגוון המיקרופונים המשובחים המשמשים את אולפני אשל כבר שנים רבות.
בממוצע, בתוך שעה מרגע ההגעה למקום מסתיימת ההתחברות – כולל פריסת מיקרופונים ובדיקות.

ההקלטה נעשית בערוצים נפרדים, ואת המיקס ביניהם אנו מבצעים באולפן, בתנאים אקוסטיים משובחים ולא במקום ההקלטה. בזמן הקלטה חיה אנחנו לרוב מקליטים גיבוי סטריאופוני על גבי CD-R כך שמייד בסוף ההופעה נוכל לתת ללקוח "מיקס גס" של הביצוע.

 

 

 

Eshel Sound Studios 18 Rival Street Tel Aviv Israel 03-5371804 03-5375903